O mnie

Moją pasją jest podglądanie i fotografowanie NATURY.

Jestem zafascynowany Naturą. Przyrodą, która mnie otacza. Przyrodą, którą od dłuższego czasu podglądam i fotografuję. To już ponad 10 lat takim wyprawom z lornetką i aparatem poświęcam każdą wolną chwilę, działając w miarę możliwości zarówno bardzo lokalnie, jak również wypuszczając się gdzieś dalej. Z biegiem czasu hobby stało się pasją, a ja chcąc zobaczyć kolejne gatunki ptaków i innych zwierząt, czy też odkrywać nowe krajobrazy, zjechałem kawał Polski i Europy. Uważam się za dokumentalistę, bo do artystów raczej mi daleko. Fotografia jest przeważnie „tylko” dopełnieniem przeżycia, którego dane mi jest doświadczać podczas obserwowania, obcowania z Naturą.

Wynikami swoich obserwacji postanowiłem się dzielić. Informacje o nowych obserwacjach, jak i zdjęcia z mich terenowych wypadów zamieszczam w tej stronie. Zapraszam do czytania i oglądania.

Michał Stanecki

 

Tu można przeczytać o mnie trochę więcej:  wywiad dla ZPFP  :-)

/M.S./: Stawiam sobie za cel otwierać ludziom oczy na naszą fantastyczną przyrodę. Z moich doświadczeń wynika, że ludzie nie widzą otaczającego ich świata. Ze znanych im ptasich gatunków potrafią wymienić: gołębia, srokę a czasami sikorkę lub wróbla. A np. sarny „na żywo” nie widzieli nigdy. Wiele z takich osób po zobaczeniu zdjęć przyrodniczych zaczyna widzieć i zmienia się w obserwatorów i sprzymierzeńców przyrody. Pytają mnie, co i gdzie można zobaczyć. Nie chcą wierzyć, że niespełna pół godziny jazdy od Łodzi można obserwować bieliki, bociany czarne czy jelenie w trakcie rykowiska. [czytaj całość]

 

 

michał stanecki
Michał Stanecki